Օբյեկտ

Վերնագիր: Вырождение полуэллиптических уравнений с постоянными коэффициентами в прямоугольном параллелепипеде

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2010

Հատոր:

vol. 45

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

Degeneration of semielliptic equation with constant coefficients in rectangular parallelepiped / Karapetyan G. A., Tananyan H. G.

Ծածկույթ:

51-66

Ամփոփում:

В работе описывается алгоритм асимптотического разложения по ε (ε > 0) решения uε задачи Дирихле для линейного дифференци- ального полуэллиптического уравнения Ls uε = h с малым параметром е при старших производных в прямоугольном параллелепипеде, исходя из решения вырожденной (при ε→ 0) задачи Дирихле для полуэллиптического уравнения более низкого порядка Lou = h. Доказаны теоремы равномерной разрешимости и регулярного вырождения. The paper gives a description of an algorithm of asymptotic expansion in ε (ε > 0) of the solution uε of the Dirichlet problem for the linear differential semielliptic equation L εuε = h in rectangular parallelepipeds, which contains higher derivatives with a small partameter ε . The algorithm is based on the solution of the degenerating as ε→0 Dirichlet problem for thе semielliptic equation L0u = h of lower order. Some theorems on uniform solvability and regular degeneracy are proved.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2010-03-25

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112818

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jun 21, 2022

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

4

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124192

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն