Օբյեկտ

Վերնագիր: О представлении функций пространства Re H1

Ստեղծողը:

Армен А. Вагаршакян

Տեսակ:

article

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ = Доклады НАН РА = Reports NAS RA

Հրապարակման ամսաթիվ:

2005

Հատոր:

vol. 105

Համար:

№ 2

ISSN:

0321-1339

Լրացուցիչ տեղեկություն:

"ՀՀ ԳԱԱ Զեկույցներ"-ը հիմնադրվել են 1944թ.: Լույս են տեսնում տարին 4 անգամ

Այլ վերնագիր:

Re H1 տարածության ֆունկցիաների ներկայացման մասին։ On Representation of Functions from the Space Re H1.

Ծածկույթ:

111-113

Ամփոփում:

Հոդվածում քննարկվում է Re H1 տարածության տարրերը բացարձակ զուգամետ գործակիցներ ունեցող ֆունկցիոնալ շարքերով ներկայացնելու հարցը: Օգտագործելով այն փաստը, որ Re H1-ի համալուծ տարածությունը BMO-ն է, ուժեղացվում է Չ. Ֆեֆֆերմանի թեորեմը, և ցույց է տրվում, որ ներկայացմանը մասնակցող ֆունկցիաները չեն կարող ծնվել որևէ ֆունկցիայի տեղաշարժերից և սեղմումներից: In the article it is considered the question of representation of elements from the space Re H1 by functional series with absolutely convergent coefficients. Using the fact that the space BMO is conjugate to Re H1, Ch. Fefferman's theorem is strengthened, and it is shown that the functions which participate in the representation can't be generated by shifts and dilations of any function.

Հրատարակիչ:

ՀՀ ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2005-06-15

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:46115

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Feb 9, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Mar 5, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

1

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/51414

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
О представлении функций пространства Re H1 Feb 9, 2021

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն