Օբյեկտ

Վերնագիր: Интегральные уравнения с ядром Гильберта

Այլ վերնագիր:

Integral Equations with Hilbert Kernel / A. G. Kamalyan, A. G. Stepanyan and G. M. Topikyan.

Ծածկույթ:

31-44

Ամփոփում:

В работе рассматривается интегральное уравнение с ядром Гильберта и с коэффициентами из L∞. Известно, что задача разрешимости этого уравнения сводится к факторизации некоторой матрицы-функции. Построена явная факторизация этой матрицы-функции. Дано описание ядра и коядра соответствующего интегрального оператора. An integral equation with Hilbert’s kernel and coefficients from L∞ is considered. It is known, that the problem of solvability of this equation comes to a factorization of some matrix-function. An explicit factorization of the above mentioned matrix-function is constructed. A description of kernel and cokernel of corresponding integral operator is provided.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2012-04-02

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112916

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2012

Հատոր:

vol. 47

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124306

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Интегральные уравнения с ядром Гильберта Jul 20, 2020

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն