Օբյեկտ

Վերնագիր: Гомотопическая инвариантность бесконечномерных гомотопических групп подмножеств Гильбертова пространства

Այլ վերնագիր:

Homotopic Invariance of Infinite-Dimensional Homotopic Groups of Hilbert Space Subsets / E. A. Mirzakhanyan, N. E. Mirzakhanyan.

Ծածկույթ:

38-54

Ամփոփում:

В статье приведены эквивалентные способы построения бесконечномерных гомотопических групп подмножеств и пар подмножеств вещественного гильбертова пространства. В допустимом классе Ko-непрерывных отображений доказаны гомотопическая инвариантность этих групп и их изоморфизм, когда базисные точки принадлежат одной и той же компоненте K0-линейной связности. The paper discusses some equivalent ways of construction of infinite-dimensional homotopic groups of subsets and pairs of subsets in real Hilbert spaces. In the admissible class of K0 -continuous mappings, the homotopic invariance of the mentioned groups and their isomorphism are demonstrated in the case where the basic points belong to the same component of K0 -linear connectivity.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2008-08-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112732

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2008

Հատոր:

vol. 43

Համար:

№ 4

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124092

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Օբյեկտի տեսակ՝

Նման

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն