Օբյեկտ

Վերնագիր: Экстремальные полиномы на дугах окружности с нулями на этих дугах

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2009

Հատոր:

vol. 44

Համար:

№ 3

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

Extremal Polynomials on Arcs of the Circle with Zeros on These Arcs / A. L. Lukashov, S. V.Tyshkevich.

Ծածկույթ:

41-50

Ամփոփում:

В статье дается решение экстремальной задачи нахождения многочленов с единичным старшим коэффициентом, наименее уклоняющихся от нуля на нескольких дугах единичной окружности, при некоторых ограничениях на расположение нулей и дополнительных условиях на взаимное положение этих дуг. Экстремальные многочлены представлены в терминах плотности гармонической меры. The paper gives a solution of an extremal problem of finding monic polynomial least deviating from zero on several arcs of the unit circle, under some restrictions on the location of zeros and additional conditions on mutual position of the arcs. The extremal polynomial is represented in the terms of density of harmonic measure.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2009-06-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112779

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

2

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124146

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն