Օբյեկտ

Վերնագիր: Об уравнении переноса в случае возможности размножения частиц

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2006

Հատոր:

vol. 41

Համար:

№ 5

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

The transfer equation in the presence of particle multiplication.

Ծածկույթ:

5-10

Ամփոփում:

Статья посвящена проблеме разрешимости интегрального уравнения, описывающего перенос излучения в неоднородной среде. Доказано, что при некоторых условиях на скорость убывания ядра на бесконечности соответствующее неоднородное уравнение с неотрицательным свободным членом из L1(R+) имеет ограниченное решение.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2006-10-19

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112634

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

May 27, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

3

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123978

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն