Օբյեկտ

Վերնագիր: Весовые Lᵖ-неравенства для Шарп-максимальных функций на метрических пространствах с мерой

Ստեղծողը:

В. Г. Кротов

Տեսակ:

article

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2006

Հատոր:

vol. 41

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

Wieghted Lᵖ-inequalities for sharp-maximal functions on metric spaces with measures.

Ծածկույթ:

25-42

Ամփոփում:

Доказывается неравенства вида для максимальных функций где "sup" берется по всем шарам В, содержащим точку. На меры µ и ν на метрическом пространстве (X, d) налагаются некоторые условия. Даны приложения этих неравенств к обобщенным пространством Соболева на X.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2006-04-19

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112608

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

May 27, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

1

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123949

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն