Օբյեկտ

Վերնագիր: Представление пространства L1 (R) функциональными рядами с абсолютно сходящимися коэффициентами

Ստեղծողը:

Ар. А. Вагаршакян

Տեսակ:

article

Այլ վերնագիր:

Representation of L1(IR) by functional series with absolutely convergent coefficients / Ar. A. Vagharshakyan.

Ծածկույթ:

79-89

Ամփոփում:

В теории всплесков проблема представления пространства функциональными рядами обычно ставится для пространства L2 (R). В этой статье мы ставим задачу для пространства L1(R), что существенно меняет ситуацию. В частности пространство L1(R) не обладает безусловным базисом, и, следовательно, рассматриваемые представления не обладают свойством единственности.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2004-10-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112533

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2004

Հատոր:

vol. 39

Համար:

№ 5

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123860

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն