Օբյեկտ

Վերնագիր: Косоэрмитовые линейные пучки операторов : операторные узлы и характеристические функции

Այլ վերնագիր:

Skew-Hermitian operator pencils: Operator knots and characteristic functions / V. L. Dallakyan, A. G. Rutkas.

Ծածկույթ:

19-35

Ամփոփում:

В статье показано, что класс функций, позитивных и аналитических в открытой правой полуплоскости, совпадает с классом характеристических функций косоэрмитовых линейных пучков операторов в гильбертовом пространстве. Таким пучкам операторов ставятся в соответствие операторные узлы, вводятся понятия эквивалентности для пучков и операторных узлов.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2000-04-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112288

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2000

Հատոր:

vol. 35

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123580

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն