Օբյեկտ

Վերնագիր: Պարամետրական տեսքի խաղային մոդելների լուծումը դիֆերենցիալ ձևափոխությունների կիրառմամբ

Ստեղծողը:

Մ. Կ. Բաղինյան

Տեսակ:

Հոդված

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ և ՀԱՊՀ Տեղեկագիր. Տեխնիկական գիտություններ =Proceedings of the NAS RA and NPUA: Technical Sciences

Հրապարակման ամսաթիվ:

2017

Հատոր:

vol. 70

Համար:

№ 1

ISSN:

0002-306X

Այլ վերնագիր:

Решение параметрических игровых моделей с применением дифференциальных преобразований / М. К. Багинян. Solving parametric game models by applying differential transform method / M. K. Baghinyan.

Ծածկույթ:

123-130

Ամփոփում:

Առաջարկվել է պարամետրական տեսքի խաղային մոդելների՝ դիֆերենցիալ ձևափոխությունների կիրառմամբ մաթեմատիկական ծրագրավորման պարամետրական խնդրին հանգեցման և լուծման եղանակ։ Դիտարկվել է օրինակ։ Предложен алгоритм для решения параметрических игровых моделей на основе задачи параметрического математического программирования с применением дифференциальных преобразований. Рассмотрена параметрическая игровая модель. An algorithm is proposed for solving game models with parametric coefficients based on the method of parametric mathematical programming problems by applying the differential transform method. A parametric game model is considered.

Հրատարակիչ:

ՀՀ ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2017-03-25

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:33100

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jun 21, 2022

Մեր գրադարանում է սկսած:

Mar 3, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

4

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/36850

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Օբյեկտի տեսակ՝

Նման

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն