Օբյեկտ

Վերնագիր: AБСОЛЮТНАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ НЕЛИНЕЙНЫХ МНОГОСВЯЗНЫХ СИСТЕМ УПРАВЛЕНИЯ С НОРМАЛЬНЫМИ ПЕРЕДАТОЧНЫМИ МАТРИЦАМИ ЛИНЕЙНОЙ ЧАСТИ

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ և ՀՊՃՀ Տեղեկագիր. Տեխնիկական գիտություններ =Proceedings of the NAS RA and SEUA: Technical Sciences

Հրապարակման ամսաթիվ:

2005

Հատոր:

vol. 58

Համար:

№ 2

ISSN:

0002-306X

Այլ վերնագիր:

ՆՈՐՄԱԼ ՓՈԽԱՆՑՄԱՆ ՄԱՏՐԻՑՈՎ ՈՉ ԳԾԱՅԻՆ ԲԱԶՄԱԿԱՊ ԿԱՌԱՎԱՐՄԱՆ ՀԱՄԱԿԱՐԳԵՐԻ ԲԱՑԱՐՁԱԿ ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅՈՒՆԸ / Օ. Ն. ԳԱՍՊԱՐՅԱՆ, Գ. Ա. ԱԼԵՔՍԱՆՅԱՆ: ABSOLUTE STABILITY OF NONLINEAR MULTIDIMENSIONAL CONTROL SYSTEMS WITH NORMAL TRANSFER MATRICES OF LINEAR PART / O. N. GASPARYAN, G. A. ALEKSANYAN.

Ծածկույթ:

359-367

Ամփոփում:

На основе метода характеристических передаточных функций рассмотрены многомерные геометрические аналоги известных критериев абсолютной устойчивости положения равновесия нелинейных многосвязных систем автоматического регулирования с нормальными передаточными матрицами линейной части. Показано,что для нормальных многомерных систем полученные геометрические критерии являются достаточными. Приведены численные примеры расчета на языке MATLAB.

Հրատարակիչ:

ՀԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2005-08-15

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:32269

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Mar 9, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Mar 3, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/35948

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Օբյեկտի տեսակ՝

Նման

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն