Օբյեկտ

Վերնագիր: On pre-Hamiltonian Cycles in Hamiltonian Digraphs

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

Математические вопросы кибернетики и вычислительной техники=Կիբեռնետիկայի և հաշվողական տեխնիկայի մաթեմատիկական հարցեր=Mathematical problems of computer science

Հրապարակման ամսաթիվ:

2015

Հատոր:

43

ISSN:

0131-4645

Լրացուցիչ տեղեկություն:

Դարբինյան Ս., Կարապետյան Ի., Дарбинян С., Карапетян И.

Այլ վերնագիր:

Կողմնորոշված համիլտոնյան գրաֆների նախահամիլտոնյան ցիկլերի մասին; О предгамильтоновых контурах в гамильтоновых ориентированных графах

Ծածկույթ:

5-25

Ամփոփում:

Let D be a strongly connected directed graph of order n≥4. In [14] (J. of Graph Theory, Vol.16, No. 5, 51-59, 1992) Y. Manoussakis proved the following theorem:Suppose that D satisfies the following condition for every triple x, y, z of vertices such that x and y are nonadjacent: If there is no arc from x to z, then d(x)+d(y)+d-(x)+ d+(z)≥3n-2. If there is no arc from z to x, then d(x)+d(y)+d-(x)+d+(z)≥3n-2. Then D is Hamiltonian.

Հրատարակիչ:

НАН РА

Ստեղծման ամսաթիվը:

2015-02-19

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:258830

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jun 14, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Jul 24, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/281952

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
On pre-Hamiltonian Cycles in Hamiltonian Digraphs Jun 14, 2021

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն