Экономика ; Общественные науки
Չվերահսկուող բանալի բառեր:
ռազմավարություն ; մարդկային ռեսուրս ; կադրային քաղաքականություն ; ռեզերվ ; որակավորում ; շահադրդում ; արդյունավետություն ; հարմարավետություն ; անձնակազմի կառավարում
353-358
Կազմակերպության կադրերի կառավարման ժամանակակից համակարգը ենթարկվում է զգալի վերափոխումների: Արդի կառավարման գործընթացում կադրային քաղաքականությունն ի հայտ է գալիս որպես կազմակերպության ռազմավարական կառավարման հիմնական ուղղություն։ Կազմակերպության ղեկավարների խնդիրն է ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործումը` այդ թվում նաև մարդկային: Կադրային ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործումը հիմք է հանդիսանում կազմակերպության բարեկեցիկ աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման համար։ Այս առումով կադրային քաղաքականության ձևավորման հարցին անդրադարձը և անձնակազմի կառավարման համակարգի արդյունավետ կազմակերպումը յուրաքանչյուր ձեռնարկությունում դառնում է խիստ արդիական: