Օբյեկտ

Վերնագիր: Մանուկ Աբեղյանի հոլովական տեսությունը

Ստեղծողը:

Ա. Ս. Մարգարյան

Տեսակ:

article

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

Պատմա-բանասիրական հանդես =Historical-Philological Journal

Հրապարակման ամսաթիվ:

1995

Հատոր:

vol. 2

ISSN:

0135-0536

Այլ վերնագիր:

Падежная теория Манука Абегяна. The Case Theory of Manouk Abeghian.

Ծածկույթ:

215-226

Ամփոփում:

В статье рассматривается теория выдающегося ученого армениста М. Абегяна о падежах ашхарабара или новоармянского литературного языка. Падеж как грамматическая категория имени, выражающая разные отношения между предметами, признаками или процессами действительности, занимает важное место в языковедческих и грамматических трудах М. Абегяна.

Հրատարակիչ:

ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիա

Ստեղծման ամսաթիվը:

1995-10-03

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:174314

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Apr 20, 2021

Մեր գրադարանում է սկսած:

Jun 22, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/191903

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Մանուկ Աբեղյանի հոլովական տեսությունը Apr 20, 2021

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն