Օբյեկտ

Վերնագիր: Вариационное исчисление в Гильбертовых пространствах

Ստեղծողը:

Л. Нурбекян

Տեսակ:

article

Այլ վերնագիր:

Calculus of variations in Hilbert spaces / L. Nurbekyan

Ծածկույթ:

67-84

Ամփոփում:

Цель данной работы исследовать существование, единствен- ность и регулярность минимальных кривых одномерной задачи вариацион- ного исчисления в гильбертовых пространствах. Доказано существование C2 локально минимальных кривых и что функция значения является вязкост- ным решением соответствующего уравнения Гамильтона-Якоби.The objective of this paper is to discuss existence, uniqueness and regularity issues of minimizers of one dimensional variational problems in Hilbert spaces. We obtain existence of C2 local minimizers and prove that the value function of an optimal control problem solves corresponding Hamilton-Jacobi equation in a viscosity sense.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2012-06-04

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112926

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2012

Հատոր:

vol. 47

Համար:

№ 3

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124317

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Вариационное исчисление в Гильбертовых пространствах Jul 20, 2020

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն