Օբյեկտ

Վերնագիր: Сверхтождества дистрибутивности в полугруппах

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2011

Հատոր:

vol. 46

Համար:

№ 6

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

Distributive hyperidentities in semigroups / Yu. M. Movsisyan, T. A. Hakobyan.

Ծածկույթ:

31-40

Ամփոփում:

В статье характеризуется класс полугрупп в которых существенно выполняется сверхтождество левой дистрибутивности. Доказывается, что класс всех полугрупп в которых существенно выполняется сверхтождество левой дистрибутивности является объединением трех конечнобазируемых многообразий полугрупп, причем, явно выписываются базисные тождества всех многообразий. The paper gives a description of the class of semigroups in which the hyperidentity of left distributivity is essentially valid. It is proved that the class of all semigroups, in which this hypeidentity is essentially valid, is a union of three finitely based semigroup varieties, and the basic identities of all varieties are given in explicit forms.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2011-12-19

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112900

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

2

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124286

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Сверхтождества дистрибутивности в полугруппах Jul 20, 2020

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն