Օբյեկտ

Վերնագիր: Об одном классе нелинейных интегральных уравнений с некомпактным оператором

Ստեղծողը:

Х. А. Хачатрян

Տեսակ:

article

Այլ վերնագիր:

On a class of nonlinear integral equations with a noncompact operator / Kh. A. Khachatryan.

Ծածկույթ:

71-86

Ամփոփում:

Статья посвящена вопросам разрешимости одного класса нелинейных интегральных уравнений на полуоси в критическом случае с некомпактным оператором почти Гаммерштейновского типа. При наличии некоторых условий, накладываемых на ядро уравнения, доказывается существование ограниченного, монотонно возрастающего и положительного решения. Изучается асимптотическое поведение решения в бесконечности. The paper is devoted to investigation of the solvability of a class of nonlinear integral equations on the semiaxis in a critical case, which possess a noncompact operator of almost Hammerstein type. Under some conditions on the equation kernel, the existence of a bounded, monotone increasing, positive solution is proved. The asymptotic behavior of the solution near infinity is studied.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2011-04-19

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112872

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2011

Հատոր:

vol. 46

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124254

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն