Օբյեկտ

Վերնագիր: New stability and boundedness results of Liénard type equations with multiple deviating arguments

Ստեղծողը:

Cemil Tunc

Տեսակ:

Հոդված

Հրապարակման մանրամասներ:

Լույս է տեսնում 1966 թվականից՝ տարին 6 անգամ։

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2010

Հատոր:

vol. 45

Համար:

№ 4

ISSN:

00002-3043

Ծածկույթ:

47-56

Ամփոփում:

The paper considers a Li´enard type equation with multiple variable deviating arguments. Some sufficient conditions, under which the solution of this equation is asymptotically stable and bounded by means of Lyapunov functional approach, are found. An example showing the effectiveness of the result is given.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2010-07-30

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112835

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Aug 1, 2022

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

5

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124211

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
New stability and boundedness results of Li´enard type equations with multiple deviating arguments Aug 1, 2022

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն