Օբյեկտ

Վերնագիր: О гладкости решений одного класса регулярных уравнений в полосе

Ստեղծողը:

С. Р. Айрапетян

Տեսակ:

Հոդված

Հրապարակման մանրամասներ:

Լույս է տեսնում 1966 թվականից՝ տարին 6 անգամ։

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2010

Հատոր:

vol. 45

Համար:

№ 4

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

On the smoothness of a class of regular equations in a strip / S. R. Hayrapetyan.

Ծածկույթ:

3-24

Ամփոփում:

Для одного класса регулярных гипоэллиптических по x1 двумерных операторов P(D) = P(D1;D2) доказывается бесконечная дифференцируемость в достаточно широкой полосе ΩH = {x = (x1; x2) ∈ E2, |x1| < H, x2 ∈ E1}, тех обобщенных решений уравнений P(D)u = 0 для которых Dj 2u ∈ L2(ΩH), j = 0, . . . , ordx2P. The paper considers a class of regular, hypoelliptic in x1, two-dimensional operators P(D) = P(D1,D2) in rather wide strip ΩH = {x = (x1; x2) ∈ E2, |x1| < H, x2 ∈ E1}. It is proved the infinite differentiability in ΩH of those generalized solutions of the equation P(D)u = 0 for which Dj 2u ∈ L2(ΩH), j = 0, . . . , ordx2P.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2010-07-30

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112832

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Aug 1, 2022

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

4

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124208

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն