Օբյեկտ

Վերնագիր: Задача типа Римана- Гильберта для неправильно-эллиптического уравнения второго порядка в весовых пространствах

Այլ վերնագիր:

A Riemann-Hilbert type problem for second order nonregular elliptic equation in weighted spaces / G. M. Hayrapetyan, M. S. Hayrapetyan.

Ծածկույթ:

3-20

Ամփոփում:

В статье исследуется задача типа Римана-Гильберта для неправильио-эллиптического уравнения второго порядка в весовых пространствах. Устанавливается, что количество линейно независимых решений однородной задачи и условий на граничные функции зависит не только от порядка особенности весовой функции в особой точке и индексов коэффициентов задачи, а также от поведения этих функций в особых точках. The paper investigates a Riemann-Hilbert type problem for second order nonregular elliptic equation in weighted spaces. It is established that the number of linearly independent solutions of the homogeneous problem and the number of conditions on the boundary functions depend not only on the order of singularity of the weight function and coefficient indices of the considered problem, but also on the behavior of these functions at singular points.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2010-03-25

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112816

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2010

Հատոր:

vol. 45

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124190

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Օբյեկտի տեսակ՝

Նման

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն