Օբյեկտ

Վերնագիր: Rational Approximation and Universality for a Quasilinear Parabolic Equation

Ստեղծողը:

P. M. Gauthier ; N. Tarkhanov

Տեսակ:

article

Ծածկույթ:

55-72

Ամփոփում:

Approximation theorems, analogous to results known for linear elliptic equations, are obtained for solutions of the heat equation. Via the Cole- Hopf transformation, this gives rise to approximation theorems for one of the simplest examples of a nonlinear partial differential equation, Burgers' equation

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2008-12-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112749

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2008

Հատոր:

vol. 43

Համար:

№ 6

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

2

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124111

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Rational Approximation and Universality for a Quasilinear Parabolic Equation Jul 20, 2020

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն