Օբյեկտ

Վերնագիր: Лакунарные ряды и точные оценки в весовых пространствах голоморфных функций

Ստեղծողը:

К. Л. Аветисян

Տեսակ:

article

Այլ վերնագիր:

Lacunary series and sharp estimates in weighted spaces of holomorphic functions / K. L. Avetisyan.

Ծածկույթ:

3-9

Ամփոփում:

Хорошо известные неравенства Пэли о лакунарных рядах применены для изучения весовых пространств H (p, a) и H (p, log(a)) голоморфных функций в единичном круге комплексной плоскости. Эти пространства родственны с пространствами Блоха и Хорди и естественно возникают как образы некоторых дробных операторов. The well-known Paley inequalities for lacunary series are applied in investigation of weighted spaces H(p,a) and H(p, log(a)) of functions holomorphic in the unit disc of the complex plane. These are spaces which are similar to the Bloch and Hardy spaces and naturally arise as the images of some fractional operators.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2007-04-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112663

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2007

Հատոր:

vol. 42

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/124012

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն