Օբյեկտ

Վերնագիր: Корректная граничная задач для эллиптической системы второго порядка

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2005

Հատոր:

vol. 40

Համար:

№ 5

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

A boundary value problem for second order elliptic systems.

Ծածկույթ:

67-73

Ամփոփում:

В работе рассматривается граничная задача для эллиптических систем второго порядка в единичном круге. Решение ищется в классе дважды непрерывно дифференцируемых в круге и удовлетворяющих условию Гельдера вплоть до границы функций. Получены необходимые и достаточные условия на коэффициенты, обеспечивающие однозначную разрешимость данной задачи, а также определяется в явном виде количество линейно независимых решений соответствующей однородной задачи, когда эти условия нарушаются.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2005-10-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112582

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

4

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123918

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն