Օբյեկտ

Վերնագիր: Минимизация равномерной ошибки полиномиально-тригонометрической интерполяции со сдвинутыми узлами

Այլ վերնագիր:

Minimization of unoform error of polynomial-trigonometric interpolation with shifted modes / A. B. Nersessian, N. V. Hovhannisian.

Ծածկույթ:

40-57

Ամփոփում:

В статье рассматривается полиномиально-тригонометрическая интерполяционная схема на объединении сдвигов равномерных сеток. Основанная задача - оптимальный выбор параметра сдвига сетки, минимизирующий равномерную ошибку квазипериодической интерполяции. В случае симметрично расположенных трех сеток асимптотическая формула для равномерной ошибки получена при помощи "предельной функции", введенной Валле-Пуссеном. Показано, что при определенных значениях параметра сдвига постоянная явления Гиббса меньше классической постоянной для частных сумм ряда Фурье.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2002-09-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112425

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2002

Հատոր:

vol. 37

Համար:

№ 5

ISSN:

00002-3043

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

0

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123736

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Օբյեկտի տեսակ՝

Նման

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն