Օբյեկտ

Վերնագիր: Об одной задаче оптимального управления

Ստեղծողը:

Р. Л. Шахбагян

Տեսակ:

article

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2002

Հատոր:

vol. 37

Համար:

№ 2

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

On a problem of optimal contol / R. L. Shakhbagyan.

Ծածկույթ:

77-88

Ամփոփում:

В статье рассматривается проблема существования оптимального управления системой, описываемой корректными по Петровскому дифференциальными уравнениями в частных производных четвертого порядка с переменными коэффициентами. Доказано существование и единственность слабых решений соответствующей начально-краевой задачи в пространстве L∞(O,T;L2(Ω)). Из этого результат вытекает существование оптимальных пар и приведены условия, необходимые для существования оптимального управления.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2002-04-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112404

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

1

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123712

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Հրատարակության անուն Ամսաթիվ
Об одной задаче оптимального управления Jul 20, 2020

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն