Օբյեկտ

Վերնագիր: Некоторые сингулярные функциональные уравнения в классе аналитических функций

Ամսագրի կամ հրապարակման վերնագիր:

ՀՀ ԳԱԱ Տեղեկագիր: Մաթեմատիկա =Известия НАН Армении: Математика =Proceedings of the NAS Armenia: Mathematics

Հրապարակման ամսաթիվ:

2000

Հատոր:

vol. 35

Համար:

№ 1

ISSN:

00002-3043

Այլ վերնագիր:

Some singular functional equations in a class of analytic functions / N. E. Tovmasian, V. S. Zakarian.

Ծածկույթ:

19-34

Ամփոփում:

В статье изучаются несколько функциональных уравнений с особенностями и выводятся необходимые и достаточные условия для их разрешимости в классе аналитических функций. Получены формулы для решений в терминах сходящихся рядов. Результаты применяются для эффективного решения некоторых нелокальных краевых задач для уравнения Лапласа.

Հրատարակիչ:

Հայաստանի ԳԱԱ

Ստեղծման ամսաթիվը:

2000-02-18

Ձևաչափ:

pdf

Նույնացուցիչ:

oai:arar.sci.am:112278

Բնօրինակի գտնվելու վայրը:

ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գիտական գրադարան

Օբյեկտի հավաքածուներ:

Վերջին անգամ ձևափոխված:

Jul 20, 2020

Մեր գրադարանում է սկսած:

Apr 2, 2020

Օբյեկտի բովանդակության հարվածների քանակ:

3

Օբյեկտի բոլոր հասանելի տարբերակները:

https://arar.sci.am/publication/123569

Ցույց տուր նկարագրությունը RDF ձևաչափով:

RDF

Ցույց տուր նկարագրությունը OAI-PMH ձևաչափով։

OAI-PMH

Այս էջը օգտագործում է 'cookie-ներ'։ Ավելի տեղեկատվություն